Rotary-dugnad: Søppelplukking på Mjøspromenaden

Mer enn 20 arbeidsvillige Rotarianere stilte opp til dugnad for søppelplukking på Mjøspromenaden onsdag 14. mai. Roder ble fordelt og finpussingen av promenaden og tilliggende arealer gikk med liv og lyst, - til pausesignalet gikk for samling på 37Eatery.

Mange medlemmer i Gjøvik Rotaryklubb stilte opp til søppelplukke-dugnaden på Mjøspromenaden!

Presidenten hadde innkalt dugnadsgjengen til møteplass Skibladnerbrygga. Grunnet uvanlig sterk vind ble det samling på Havnekafeen.


Klar for dugnad på Mjøspromenaden!

Alle stilte godt utstyrt med vindtette klær, gode sko og hansker. I tillegg var det mange som hadde gått til anskaffelse av praktiske søppelplukke redskaper, - slik som Petter Holth.

Mjøspromenaden er en kjempefin tursti på ca 6 km. Fra Skibladnerbrygga går den ca 3 km sørover langs Mjøsa. Etter den siste utvidelsen går den nå helt til Bondelia. Likeså går promenaden ca 3 km nordover langs Mjøsa helt til Braastadvika.

Langs promenaden finner vi mange lune og hyggelige steder, samt muligheter for mange forskjellige aktiviteter. Her er det ballsletter og grøntarealer, lekeapparater for barn og trimapparater for voksne, bord og stoler for avslapning, og store griller for picknic. Mjøspromenaden er en populær sti for både mosjon og spaserturer. Ved stien finner vi også byens badstue, samt flere båthavner. Nylig fikk vi også et nytt landmerke langs promenaden, nemlig den mega-store stolpen til "Stolpejakten".

Når det gjelder mengden søppel langs Mjøspromenaden kan dette oppsummeres slik: Folk som ferdes langs promenaden er ordentlige mennesker som kaster svært lite søppel i naturen. Det var faktisk overraskende lite søppel å finne!

Etter at hele Mjøspromenaden var "finkjemmet" for søppel, avblåste presidenten aksjonen og takket for innsatsen.

Deretter var det samling for alle deltakerne på 37Eatery til en hyggelig og sosial avslutning av dugnads-kvelden.

Vel blåst og takk for innsatsen!

Referat og foto: toosi


 
Rotary-dugnad: Søppelplukking på Mjøspromenaden

18. mai 2025

Rotary-dugnad: Søppelplukking på Mjøspromenaden

Mer enn 20 arbeidsvillige Rotarianere stilte opp til dugnad for søppelplukking på Mjøspromenaden onsdag 14. mai. Roder ble fordelt og finpussingen av promenaden og tilliggende arealer gikk med liv og lyst, - til pausesignalet gikk for samling på 37Eatery.

Skibladner snart klar for seilas!

10. mai 2025

Skibladner snart klar for seilas!

Siste onsdag var medlemmer i Gjøvik Rotaryklubb engasjert til renhold av Skibladner. Etter vinteropplaget klargjøres den gamle og stolte dampbåten for en ny sesong på Mjøsa. Stolte Rotarymedlemmer som får lov å bidra til bevaring av det fine kulturminnet

Egoforedrag ved Jahn Hoel

1. mai 2025

Egoforedrag ved Jahn Hoel

Jahn Hoel har vært Rotary-medlem siden oktober 2022. Den 23. april slapp han endelig til og fikk holdt sitt egoforedrag. Veldig mange Rotary-medlemmer var til stede for å høre, og han ga oss et svært engasjerende og underholdende egoforedrag.

Et demensvennlig samfunn

10. april 2025

Et demensvennlig samfunn

Hovedpost onsdag den 9. april var "Et demensvennlig samfunn". Demenskoordinator i Gjøvik kommune, Janicke Lundhaug, hadde regien og ledet oss gjennom et faktabasert foredrag. Hun viste gripende videoer som sa mer enn ord kan fortelle om sykdommen.

Intercity møte med foredrag av Jørn Wroldsen, NTNU

31. mars 2025

Intercity møte med foredrag av Jørn Wroldsen, NTNU

Oppdrag Mjøsa er et stort forskningsprogram ved NTNU-Gjøvik, og har en kostnadsramme på flere 10-talls millioner. Jørn Wroldsen er leder av programmet og fortalte levende om alle elementene i dette banebrytende prosjektet som vi gi oss masse ny kunnskap.

Klubbens tradisjonelle torskeaften  - kjempeflott fest!

17. mars 2025

Klubbens tradisjonelle torskeaften - kjempeflott fest!

Nesten 60 feststemte medlemmer med ledsagere fylte selskapslokalene i Mølla for å feire torsken på onsdag den 12. mars. Det ble en kjempefin fest med utsøkt torsk og mye godt tilbehør, glade mennesker og god stemning.

Medlemsopptak i Gjøvik Rotaryklubb

16. mars 2025

Medlemsopptak i Gjøvik Rotaryklubb

Under siste ukes festmiddag med torsk på fatene hadde klubben den glede å ta opp hele tre nye medlemmer. Med seremonimesteren i spissen toget tre medlemskandidater med sine faddere inn i festsalen, og deretter ledet presidenten det høytidelige opptaket.

Speidernes landsleir 2025 på Gjøvik

15. februar 2025

Speidernes landsleir 2025 på Gjøvik

Kommunens koordinator og prosjektleder for speidernes landsleir på Gjøvik, Martin Skogstad, ga oss under klubbmøtet den 12. februar en grundig orientering om opplegget rundt landsleiren. Mange utfordringer med transport, hygiene, forsyninger og logistikk!

Bedriftsbesøk hos AniCura - Gjøvik Dyrehospital

1. februar 2025

Bedriftsbesøk hos AniCura - Gjøvik Dyrehospital

Daglig leder i AniCura, Gjøvik Dyrehospital, veterinær Anne Berit Børstad, tok imot klubbens medlemmer til orientering og omvisning i dyreklinikkens nye lokaler på Kallerud. Planleggingen av anlegget, gjennomføring og resultat er bare imponerende!

Intercitymøte 2025-01-22  Tema Megaprosjekter

22. januar 2025

Intercitymøte 2025-01-22 Tema Megaprosjekter

Christian Bakke fra Statsbygg hold et engasjerende foredrag om megaprosjekter

Sosial medisin

Møteinformasjon

Møtested: Mølla Selskapslokale og Galleri
Adresse: Brennerigata 3
Postnummer: 2815
Sted: Gjøvik
Land: NO
Møtedag: Onsdag
Møtetid: 18:30
Møtespråk: no
Møtedetaljer: Dørene åpner kl 1800. Møtet avsluttes kl 1930.

Plasser innhold henne

Klubbens møter denne måneden

Klubbmøte

2025-05-07 18:30 - 2025-05-28 19:30

Klubbmøte

2025-05-14 18:30 - 2025-06-04 19:30

Klubbmøte

2025-05-21 18:30 - 2025-06-11 19:30

Klubbmøte

2025-05-28 18:30 - 2025-06-18 19:30

Møtearkiv fra
før August 2022



roterende lenker

Nyheter fra
rotary INTERNATIONAL:

Loading RSS...

Nytt fra Rotary i Norge

Loading RSS...

Distrikt - Rotary RSS

Loading RSS...