Styremøte med besøk av distriktsguvernøren

Hyggelig og nyttig besøk av Distriktsguvernør Gunhild Aalstad under Gjøvik Rotary Klubbs styremøte på onsdag 9. oktober. I tillegg til forberedelse til årsmøtet om 14 dager, fikk klubben behandlet en rekke andre saker.


Fra venstre rundt bordet: Tor Odd, Iver, Thor Åge, Arild, Kjell, DG Gunhild Aalstad, Jørn og Odd Hugo. Ikke tilstede, Nan og Randi.

Det var både svært hyggelig og fruktbart å ha distriktsguvernøren med på dette styremøtet! Hun fikk også se hvordan vi jobber.

Alle årsmøtesaker til innkalt årsmøte den 23. november ble gjennomgått. Til dette årsmøtet blir det lagt fram forslag til revidering av klubbens vedtekter. Vedtekts-forslaget er i tråd med normalvedtektene som nylig ble presentert fra den sentrale lovkomiteen.  Valgkomiteen har også gjort jobben sin, - nye tillitsvalgte er nominert og forespurt, - og har sagt seg villig til å påta seg verv.  

Det ble litt diskusjon om postene i budsjettet. Foreløpig ikke avklart hva kostnadene blir i forbindelse med utvekslingsstudenten. Her ble det spilt inn til DG at vi ønsker klarere linjer i fremtiden. DG viste til at dette var et spørsmål styret i D2305 var kjent med og allerede hadde tatt opp. Komiteen for vennskapsklubben, Anykscaiai Rotaryklubb, ga også beskjed om at det legges opp til tettere kontakt, og at det kunne påløpe kostnader i tilfelle man satser på felles prosjekter, f.eks. bistand til Ukraina.

Det ble besluttet å lage en medlemsliste med portrett-foto. Dette av hensyn til nye medlemmer som da kan bli lettere kjent med alle medlemmene. Denne medlemslisten vil ikke foreligge/ bli spredt i digital form, - den vil foreligge kun i papirformat.

Distriktsguvernøren ba om innspill fra klubben om behov og ønsker, - hva Distrikt 2305 kan bistå med eller hva de kan bli bedre på. I tillegg til økonomiske avklaringer rundt utvekslingsstudenter, ble det spilt inn at noen tillitsvalgte i klubben mottar mange e-poster, ofte om det samme, men fra flere avsendere. Dette oppleves som støy og er slitsomt å forholde seg til. Det er nødvendig med en rolle- og ansvarsfordeling i organisasjonen.

toosi


 
EGOFOREDRAG - HANS REIDAR OPSAHL

23. januar 2026

EGOFOREDRAG - HANS REIDAR OPSAHL

Hans Reidar Opsahl ble medlem i klubben for 6 måneder siden. Gjennom egoforedraget fikk vi muligheten til å bli bedre kjent med ham. Svært mange medlemmer hadde møtt opp og lyttet begjærlig til hans inetessante foredrag.

Kaffemøte med klubb-saker

11. januar 2026

Kaffemøte med klubb-saker

Årets første møte samlet medlemmene til kaffeprat og Rotarystoff.

NYTTÅRS HILSEN

30. desember 2025

NYTTÅRS HILSEN

Gjøvik Rotaryklubb har fått en hyggelig jule- og nyttårshilsen fra vår samarbeidsklubb i Ukraina, Rotary Club Vinnytsia Initiative.

JULEHILSEN

23. desember 2025

JULEHILSEN

Gjøvik Rotaryklubb ønsker alle sine medlemmer med familier og andre Rotaryvenner ei riktig god jul, og håper at alle får ei hyggelig og fredfull julehelg.

JULEAVSLUTNING 2025

20. desember 2025

JULEAVSLUTNING 2025

Under juleavslutningen er det fast tradisjon at Ragnar spanderer vælas bæste lefser fra Engers Lefsebakeri, pent rullet med godt julepålegg inni. Sånn ble det i år også! En svært koselig juleavslutning! God Jul!

ChatGPT - hva er det?

13. november 2025

ChatGPT - hva er det?

Klubbmedlem Geir Sivertzen ga oss en god innføring i hva KI - kunstig intelligens kan brukes til og hviklen nytte vi kan dra av denne nyvinningen. En innledende håndsopprekking viste at det allerede er flere av klubbens medlemmer som har tatt KI i bruk.

Årsmøte med valg i Gjøvik Rotaryklubb

7. november 2025

Årsmøte med valg i Gjøvik Rotaryklubb

Det var innkalt til klubbens årsmøte den 5. november. Ordinære årsmøtesaker stod på dagsorden.

Ungdomskulturen på Gjøvik

2. november 2025

Ungdomskulturen på Gjøvik

Politikonstabel Veronica Gaustadnes ved Gjøvik politistasjon ga oss på onsdag 29. oktober et grundig innblikk i ungdomskulturen i Gjøvik og omegn. Tittelen på hennes foredrag var " -- Hvordan står det til nå?" Interessant tema som trekte mange tilhørere.

Sykehusutstyr til Ukraina

28. oktober 2025

Sykehusutstyr til Ukraina

Gjøvik Rotaryklubb har startet et Global Grant prosjekt sammen med vannskapsklubben Anyksciai i Litauen. Mottakere er 3 sykehus i byen Vinnytsia i Ukraina. Vår samarbeidspartener i Ukraina er Rotary Club Vinnytsia Initiative.

Verdens Poliodag 24. oktober

23. oktober 2025

Verdens Poliodag 24. oktober

Verdens Poliodag den 24. oktober markeres verden over av klubbene i Rotary. Rotary International er i førersetet når det gjelder bekjempelse og utryddelse av sykdommen Polio. Men det behøves penger til det viktige vaksinasjonsarbeidet. Støtt oss med VIPPS